پارچه سایبان برقی : سایبان برقی از اجزاء گوناگون تشکیل شده که از جمله آنان می توان به پارچه سایبان برقی اشاره کرد که بخش اعظمی از سازه سایبان را تشکیل می دهد.

انوع پارچه مصرفی در سایبان برقی متشکل از چندین مدل و جنس متفاوت می باشد که به آن خواهیم پرداخت.

اصولا پارچه سایبان برقی, سایبان اتوماتیک, سایبان چتری و کلیه سایبان های برقی متشکل از انواع پارچه از قبیل پارچه های PVC که به آن بنری یا کانتینری که البته با ضخامت های مختلف جهت کاربرد های متفاوت است هم گفته می شود. این نوع پارچه سایبان برقی جهت استفاده در سایبان برقی که در مناطق باران خیز و شرجی هستند می باشد. سایبان برقی با پارچه سایبان برقی PVC بیشتر در جهت عدم نفوذ باران و رطوبت به زیر سایبان می شود که این نوع پارچه سایبان برقی دارای رنگ بندی با تنوع بسیار بالایی می باشد و همچنین قابلیت چاپ متن, لوگو, عکس و انواع چاپ های لیزری را دارا میباشد.

همچنین نوع دیگر از این نوع پارچه سایبان برقی وجود دارد که اصولا به آن پارچه خلبانی هم گفته میشود. این نوع پارچه سایبان برقی از وزن بسیار کمی برخوردار است که باعث طول عمر بالای سایبان و چتر می شود.

نوع دیگری از پارچه سایبان برقی که بالاترین میزان فروش را دارا می باشد پارچه های برزنتی یا الیاف نخی می باشد که در طرح های بسیار زیبا و متنوعی به بازار ایران عرضه می گردد که دارای ضخامت و وزن های متفاوت جهت کاربرد های مختلف هستند که این پارچه سایبان برقی را از دیگر محصولات متمایز می نماید.