• شنبه تا پنجشنبه: 20:00 - 09:00
  • خط ویژه: 02155441824
  • info@irsayeban.com

بایگانی برای اسفند ۱۳۹۶

انواع سایبان برقی متحرک

انواع سایبان برقی متحرک

گاهی سایبان برقی متحرک ها در دو دسته سایبان برقی متحرک افقی و سایبان برقی متحرک عمودی جای می دهند. اما تقسیم بندی سایبان برقی متحرک به این دو دسته با توجه به اینکه می توان سایبان برقی متحرک را بر اساس نیاز استفاده کننده تغییر داد، بی مورد به نظر می رسد. بنابراین تحلیل سایبان برقی متحرک قابل استفاده در هر نوع از سایبان برقی مورد نیاز می باشد و نمی توان آن را مختص به دسته خاصی از سایبان برقی ها نمود.
سایبان برقی متحرک ، بنا به ضرورت می تواند انتقال نور و گرمای خورشید را به طور دلخواه کنترل کند و این خاصیت را همان متحرک بودن آن در اختیار این نوع از سایبان برقی قرار می دهد.

در مقابل سایبان برقی متحرک سایبان های ثابت قرار دارد که در این نوع برخلاف سایبان متحرک دسته بندی به حالت های افقی و عمودی بسیار مهم جلوه می کند همان طور که رنگ در سایبان برقی متحرک نقش مهم دارد که در مقاله ای مجزا به نقش رنگ در سایبان برقی متحرک می پردازیم.

بیشتر بدانید

سایبان برقی چیست؟

سایبان برقی چیست؟

سقف متشکل از پارچه، برزنت، چرم، قطعات تشکیل دهنده و … را سایبان می نامند که به دو صورت سایبان برقی و سایبان های دستی موجودند. این سایبان برقی و یا نوع دستی آن که نوعی سقف است از شبکه ای از قطعات ریز و درشت تشکیل شده‌است. میزان دسترسی به نور در سایبان برقی بسیار زیاد است اما خود این سایبان برقی پوششی را می‌سازد که از تابش مستقیم نور به محوطه تحت پوشش خود جلوگیری می کند. به طور مثال وقتی سایبان برقی بر روی سطح تحت پوشش خود سایه ایجاد می کند، مقدار مطلوبی از انرژی حرارتی خورشید به فضای موردنظر انتقال می یابد در حالی که با استفاده از این سایبان برقی از تابش مستقیم جلوگیری شده است.
در یک تحقیقات انجام شده نشان داده شده است که سایبان برقی می تواند تا ۹۰ درصد اثرات نامطلوب تابش مستقیم آفتاب را در داخل یک اتاق کاهش دهند. طراحی ساختمان و استفاده از سایبان برقی در طراحی آن با توجه به اینکه برای بهینه سازی مصرف انرژی از نور و گرمای خورشید کمک می گیرد، بسیار سودمند بوده و در نتیجه این سایبان برقی سبب می شود که ساختمان در تابستان خنک و در زمستان گرم و روشن نگه داشته شود.

بیشتر بدانید